مقالات

توضیح در مورد اختراع جاروبرقی

اختراع جاروبرقی

در گذشته برای نظافت و پاک سازی محیط کار و محل زندگی خود ، از جاروهای دستی که تولید شده از چوب های خشک و نازکی که تعداد زیادی از آنها را به دور هم می بستند جارو تشکیل می دادند.

و به وسیله ی آن محیط را تمیز می کردن چون ارتفاع آن جارو کوتاه بود ایجاد خستگی و نارضایتی در فرد را بیشتر می کرد و نیز گرد و غبار را به هوا پرتاب نموده که موجب ایجاد حساسیت و آلرژی نیز می شود که به همین دلیل بیماری آسم شدیدتر شد، و تنها یک روش و نوع جارو را می توانست با آن استفاده کرد.

پیشرفت تکنولوژی در جاروبرقی صنعتی و جاروبرقی نیمه صنعتی

با به روز شدن و پیشرفت بشریت و کامل تر شدن وسایل ارتباطی و تجهیزات صنعتی انسان تکامل خود را برای ایجاد محصولی جدید به کار برد، که همان جاروبرقی بود. با استفاده از این کالا که در نوع های مختلفی توزیع و اختراع گردیده است مورد استفاده مردم قرار می گیرد که تشکیل شده از ابزار های به عنوان بدنه، موتور، لوله ی خورطومی، چرخ، مکنده های قوی و کیسه و یا مخزنی که محتویات را به درون خود ریخته که به محض پر شدن آن باید تخلیه گردد.

در جاروبرقی صنعتی و جاروبرقی نیمه صنعتی و جارو برقی صنعتی اتوماتیک لوله های و دسته های آن ها متفاوت بوده زیرا برای هر کدام اندازه های مختلفی دارد و به نسبت کارایی آنها نوع جنس در آن نیز هم فرق دارد، و در کنار انتها و ابتدا این رابط برامدگی ایجاد شده که به آسانی به دستگاه متصل گردد، و باعث راحتی کار نیز می گردد.

  بدنه ی مکنده صنعتی هم جنبه ی زیبایی دارد و هم بسته به کاربرد جاروبرقی سطلی طراحی و ساخته شده یکی دیگر از کاربرد های محافظت در برابر موتور داخل بدنه و نیز کیسه ی نگهدارنده محتویات زباله و ضربه نخوردن به موتور ایجاد شده است.

چرخ ها نقش بسار مهمی را ایفا می کنند باز هم نوع جنس و مقاومت چرخ بسته به خود جاروبرقی صنعتی نیز دارد، سایز آنها نیز متفاوت بوده بعضی از آنها از جنس پلاستیک و بعضی دیگر از فلز و لاستیک نرم می باشد که اصولا برای جاروبرقی صنعتی اتوماتیک و جاروبرقی صنعتی نیمه اتوماتیک از چرخ های بزرگتر استفاده کرد. کاربرد چرخ نیز برای جابجایی آسان تر و حمل راحت تر که بتوانید بر روی هر سطحی به آسانی به هر سمتی کشیده شود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *