برای خرید لباس و پوشاک مورد نیاز اولویت بندی داشته باشید مثلا برای مجلسی که دوهفته آینده باید بروید یا کفش و لباسی که هر روز باید در محل کار بپوشید خرید کنید و از خرید لباسی که از پوشیدنش مطمئن نیستید و صرفا زیباست بپرهیزید.

برای اینکه لباس های زیبا و به روزی انتخاب کنید بهتر است با مطالعه نشریات تخصصی که برای خانم ها و آقایان وجود دارند دانش خود را بالا ببرید اما مراقب باشید که لباس هایتان به شخصیتتان بخورد واز پوشیدن لباسهایی که بر خلاف شخصیتتان هست خودداری کنید.

در انتخاب لباس حتما سلیقه خود را دخیل کنید و از تایید نشدن نترسید سلیقه هر شخص با شخص دیگر متفاوت است.مجله های مد را دنبال کنید ولی در پیروی از آن دقت کنید چون مد تنها به یک سبک محدود نیست تنوع داشته باشید

لباس هایی با رنگ تیره و خطوط مورب انتخاب کنید :

خانم هایی که شانه های پهنی دارند و سایز بزرگ هستند نباید از لباس های روشن استفاده بکنند بلکه باید از لباس هایی با خطوط مورب و تیره استفاده کننده خصوصا در لباس های مشکی قسمت های تیره باید بیشتر از قسمت های روشن باشد تا شانه ها ظریف تر و در کل لاغر تر به نظر برسید

لباس هایی با طرح شلوغ انتخاب کنید :

 یکی از لباس هایی که برای خانم های باشانه پهن و سایز بزرگ مناسب است ، لباس های شلوغ با رنگبندی مختلف است چون هر چه پیراهن شما شلوغ تر باشد توجه ها را از شانه های پهن میگیرد پس لباس هایی با طرح گل های درشت برای این بانوان مناسب است.

به رنگ لباس توجه کنید :

به رنگ لباس نیز توجه نمایید و دقت کنید که رنگ های تیره فرم هیکل شما را ظریف تر نشان می دهد. رنگ های تیره در پارچه سرشانه تان را کوچکتر و شما را لاغرتر نشان می دهد.

حال تصور کنید که شما تمام اصول شیک پوشی را رعایت کردید ولی به کفش هایتان که میرسیم…

جدای از مدل کفشی که به پا می کنید که در آینده به انواع آن خواهیم پرداخت تمیزی و آراستگی کفش از اصول کلیدی برای شیک پوشیدن هر شخص است

هر شخص در خانه میتواند کفش خود را به راحتی تمیز کند و همین ادعا را هم داریم که کفشمان را تازه تمیز کرده ایم ولی باز هم ظاهر مناسبی ندارد

خب نکته کلیدی اینجاست که کفش ابتدا باید گردگیری شود و بعد از واکس خوردن پرداخت شود. واکس های دستی فقط برای مدت کوتاهی کفش را براق میکنند که چون روی کفش گرد و غبار نشسته خیلی موفق عمل نمیکند و از آن گذشته از عمر مفید کفش میکاهند.

این روز ها به دلیل دل مشغولی های فراوان اکثرا وقت نداریم که به کفاشی رفته منتظر شویم تا کفش هایمان واکس بخورد و بعد به سرکار یا مجلس میهمانی رویم.

خوشبختانه این مسئله قابل حل است دستگاه های واکس زن کفش این مشکل را به سادگی برطرف می کنند این دستگاه ها دارای برس های گردگیر و پرداخت هستند و سوای از واکس زدن هم ظاهر کفش را زیبا تر میکنند و هم عمر مفید آن را بالا میبرند.در اینجا چند نمونه از این دستگاهها را در سایت صنعت شرق به شما پیشنهاد می کنم.

در محل کار میتوان از دستگاه های واکس زن اداری و در منزل از دستگاه واکس زن خانگی که جای کمتری میگیرد استفاده نمود.

این مسئله برای خانم ها و آقایان مفید فایده است.حالا به اصول شیک پوشی آقایان بپردازیم.

تغییر فصل یکی از دلایل تغییر پوشش است اما مراقب باشید در فصل های سرد مثل پاییز تمام لباس های خنک خود را کنار نگذارید چون در این فصل هوا ثبات ندارد و گاهی سرد است و گاهی گرم میتوانید یک پیراهن خنک به تن کنید و روی آن یک بافت که در صورت گرما به راحتی بتوانید لباس خود را عوض کنید.

یکی از روش های شیک پوشی برای آقایان چاق بلندتر نشان دادن پاهاست که علاوه بر ظاهر آراسته شمارا لاغرتر نشان میدهد این کار ترفندهای زیادی دارد مثلا میتوانید با پوشیدن شلوار و کمربند به رنگهای همخوان به این هدف برسید برای مثال یک شلوار فاق بلند جین بپوشید با یک کمربند سرمه ای.

سعی کنید از هر نوع خط افقی که استایل شما را به خصوص در قسمت پایین تنه می‌شکند اجتناب کنید مثلا لبه شلوار جین را به سمت بیرون تا نزنید و یا از جورابی که رنگ آن با شلوار و کفش شما متضاد است استفاده نکنید.

بهترین طرح لباس برای شیک پوشی آقایان چاق

همه ما می‌دانیم که اجتناب از طرح‌های با خطوط افقی یکی از اصول اولیه در شیک پوشی آقایان چاق است چون این خطوط باعث عریض شدن اندام و چاق‌تر دیده شدن شما می‌شوند. بیشتر افراد تصور می‌کنند خطوط راه راه عمودی باعث لاغر شدن آن‌ها می‌شود اما قضیه به این سادگی‌ها هم نیست. تصور کنید یک پیراهن راه راه عمودی به تن دارید که در قسمت شکم تنگ شده است، همین مساله باعث می‌شود که خطوط عمودی پیراهن چاقی شکم شما را بیش از حد به نمایش بگذارند و توجه بقیه به چاقی شکم شما معطوف شود.

در حالی که لباس‌های ساده و بدون طرح و ترجیحا در رنگ‌های تیره این دردسر را ندارند. بهتر است از هر نوع طرح درشت و توی چشم هم اجتناب کنید و از طرح‌های ریز و رندم برای لباس‌های غیررسمی خود کمک بگیرید.

همچنین به خاطر داشته باشید هر ترکیب رنگی که از رنگ‌های متضاد تشکیل شده باشد گزینه مناسبی برای شما نیست و شما را چاق‌تر نشان می‌دهد. پس بهتر است سراغ ترکیب‌های رنگی بروید که رنگ‌های تیره و نزدیک به هم دارند مثل مشکی و توسی و یا سرمه‌ای و آبی تیره.

کفش پاشنه دار بپوشید

کفش پاشنه دار فقط مخصوص خانم‌ها نیست اما کفش پاشنه داری که آقایان می‌پوشند تفاوت زیادی با کفش‌های پاشنه بلند زنانه دارد. اگر می‌خواهید لاغرتر به نظر برسید باید از پوشیدن کفش‌های تخت و بدون پاشنه اجتناب کنید و به جای آن کفشی بپوشید که حداقل سه تا چهار سانتی‌متر ارتفاع دارد. بوت‌های مردانه از این نظر گزینه مناسبی هستند چون به اندازه کافی پاشنه دارند و هنگام پوشیدن آن‌ها جوراب شما مشخص نخواهد بود و مجبور نیستید رنگ جوراب را با رنگ کفش و شلوار ست کنید.

استایل تکرنگ بهترین انتخاب برای شیک پوشی آقایان چاق

گفتیم که تضاد رنگی در لباس‌ها برای آقایان چاق مجاز نیست و آن‌ها باید از لباس‌هایی استفاده کنند که رنگ‌های تیره و نزدیک به هم دارند. حال اگر این رنگ‌ها بیشتر به هم نزدیک شوند به استایل تکرنگ مردانه خواهیم رسید. استایل تکرنگ مردانه بهترین گزینه برای شیک پوشی آقایان چاق است و به سادگی باعث لاغرتر و کشیده‌تر شدن اندام آن‌ها می‌شود. مثلا یک دست کت و شلوار سرمه‌ای یا ذغالی با کمی جزئیات که به استایل شما بافت و تنوع بدهد می‌تواند بهترین استایل برای شیک پوشی و لاغر دیده شدن آقایان چاق باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *