قطعا تمیز و سالم بودن کفش می تواند شخصیت دقیق و منظم افراد را توصیف کند. کفش تمیز باعث بالا رفتن اعتماد به نفس افراد و موقعیت اجتماعی افراد ایده آل می شود. شما می توانید در اغلب ادارات و سازمان ها دستگاه واکس زن را ببینید. ما قصد داریم تا در این مقاله تا به معرفی این دستگاه و بررسی آن از تمامی ابعاد بپردازیم.

بیشتر افراد همچنان از واکس های قدیمی نفسی یا پارافین رنگی برای واکس زدن کفش های خود استفاده می کنند که متاسفانه این کار باعث تغییر رنگ، تغییر سایز، ترک خوردن، کاهش عمر مفید کفش، تغییر شکل ظاهری و جدا شدن رویه ی کفش می شود.

ممکن است که شما هم از واکس های قدیمی استفاده می کردید اما پس از ورود به یک محیط اداری بزرگ، با دستگاه واکس زن مواجه شدید و تفات آن را با سایر واکس های دستی متوجه شدید. پس در صورتی که به سلامت کفش هایتان اهمیت می دهید بهتر است واکس های قدیمی را کنار گذاشته و دستگاه واکس زن جدیدی را خریداری نمائید.

تاریخچه دستگاه واکس زن برقی کفش

در طی سال های متمادی افراد به منظور نظافت کفش هایشان همواره از واکس هایی که متشکل از پارافین و نفت بود استفاده می کردند که ایرادهای بسیاری داشت. فرچه زنی هنگام مالیدن واکس بر روی کفش باعث پخش شدن ذرات ریز واکس به اطراف و ایجاد آلودگی می شد. از طرفی بخاطر این که واکس جامد از پارافین و نفت ساخته شده بود، مشکلات بسیار نام برده شده در قسمت قبل را باعث می شد.

در تمامی جوامع با گذشت زمان و پیشرفت روزافزون تکنولوژی، نیازهای جامعه پیشرفت کرد و روش های سنتی پاسخگوی آن نیازها نبود. افراد با درگیری های بسیار در دنیای امروزه نمیتوانستند برای تمیز کردن کفش های خود هم زمان بسیاری بگذارند. در آن زمان این سوال ایجاد شد که چاره چیست!

همانطور که در بخش قبل هم اشاره کردیم؛ تمیز بودن کفش هر شخص می تواند بیانگر شخصیت افراد باشد چراکه همواره در معرض دید افراد است. شرکت هایی که در زمینه ی تولید محصولات نظافت صنعتی فعالیت می کردند سعی کردند تا به دنبال یک راه حل برای حل این مشکل باشند. در این مسیر دستگاه واکس زن برقی کفش اختراع شد تا افراد در کوتاه ترین زمان و به راحتی بتوانند کفش های تمیزی داشته باشند. این مسئله کار را برای آن دسته از افرادی که حال واکس زدن نداشتند هم ساده کرد.

دستگاه واکس زن برقی

انواع دستگاه واکس زن برقی کفش

دستگاه واکس زن برقی کفش هم مانند بسیاری از محصولات دیگر انواع مختلفی دارند که در این بخش مقاله قصد داریم تا به بررسی آن بپردازیم.

 • دستگاه واکس زن خانگی: اغلب از اندازه های کوچک این دستگاه به منظور استفاده در منازل تولید می شود. از این رو این مدل می تواند در هر جایی قرار بگیرد. دستگاه واکس زن برقی کفش خانگی شیری مکانیکی را داراست که واکس از آن خارج می شود. نوع واکس در این مدل بی رنگ بوده از این رو برای تمامی کفش ها مورد استفاده قرار میگیرد. پدال پایی برای خاموش و روشن کردن در این دستگاه قرار گرفته و افراد برای استفاده از آن به خم شدن نیازی ندارند.
 • دستگاه واکس زن برقی کفش نیمه اتوماتیک:

دستگاه واکس زن برقی کفش نیمه اتوماتیک به دستگاه واکس زن دو برس هم شناخته می شود. این نوع دستگاه هم برای انواع کفش و انواع رنگ ایجاد شده تا با شیر مکانیکی خود این کار را انجام دهد. برای استفاده از آن تنها کافیست تا پای خود را زیر شیر برقی قرار دهید و سپس آن را فشار دهید. دستگاه روشن شده و به مدت 40 ثانیه فعالیت خود را ادامه می دهد. پس از آن به صورت خودکار خاموش خواهد شد.

 • دستگاه واکس زن برقی کفش تمام اتوماتیک:

در صورتی که تمایل دارید تا یک دستگاه واکس زن کفش همه کاره داشته باشید، دستگاه واکس زن کفش چهار برس یا تمام اتوماتیک می تواند بهترین گزینه ی ممکن باشد. این دستگاه چهار فرچه را داراست که می تواند تمامی قسمت های مختلف کفش شما را تمیز کند. علاوه بر این این دستگاه از دو شیر برقی به منظور استفاده از واکس است که این امکان را برای کاربر فراهم می کند تا بنا به رنگ کفش خود، رنگ واکس را تعیین نمایند. این دستگاه دارای تایمر 40 ثانیه و عملکرد یک تا چهار مرحله ای می باشد.

مزایای دستگاه واکس زن برقی کفش

دستگاه های مکانیزه همواره به منظور انجام کارهای مختلف مورد استفاده قرار گرفته اند. در این قسمت قصد داریم تا به بررسی مزایای دستگاه واکس زن برقی کفش بپردازیم.

 • به دخالت دست جهت انجام واکس زنی احتیاج ندارد.
 • به خاطر عدم دخالت دست ها کاملا بهداشتی می باشد.
 • در زمان بسیار صرفه جویی می شود چرا که همه ی زمان صرف شده برای واکس زدن کفش در حدود 40 تا 45 ثانیه است.
 • دستگاه بلافاصله بعد از این مدت به صورت اتوماتیک خاموش می شود.
 • در مواردی که از واکس بیرنگ استفاده می شود، هیچ محدودیتی برای واکس زدن کفش های رنگی وجود ندارد.
 • کیفیت چرم کفش همواره حفظ می شود چرا که واکس این دستگاه بر پایه ی آب و بدون پارافین است.
 • از آن جایی که مدل های بسیار متنوعی در بازار موجود می باشد، سازگاری آن ها با محیط بسیار آسان می باشد.
 • این دستگاه ها قابلیت تنظیم دفعات و همچنین میزان مایع واکس را در مدل های تمام اتوماتیک دارند.
 • دستگاه واکس زن برقی کفش دستگیره ای جهت حفظ تعادل افراد دارد.

جنس دستگاه واکس زن برقی کفش از چیست؟

محفظه ی این دستگاه باید از مواد محکمی ساخته شده باشد. از طرفی باید امکان تمیز کردن راحت آن وجود داشته باشد چرا که هر بار شما برای استفاده از آن یک کفش کثیف روی آن قرار می دهید. جنس برس ها هم از اهمیت بسیار بالایی دارد چرا که با سطح کفش برخورد دارد. بهتر است که هسته ی اصلی برس پلاستیکی نباشد.

برس هایی که هسته های چوبی یا فلزی دارند گران تر بوده اما دارای دام بیشتری هستند.

بهترین مواد برای موی برس این دستگاه پرز پنبه یا موی اسب می باشد. علاوه بر این برس هایی که از نمد یا نایلون ساخته شده اند، مناسب برای کفش های بسیار مقاوم هستند چرا که آن ها موارد کفش های حساس و نرم را خراش می دهند.

دستگاه واکس زن برقی کفش چه تجهیزاتی دارد؟

در صورتی که رنگ کفش های شما متنوع دارید بهتر است نوعی دستگاه واکس زن برقی کفش را انتخاب کنید که چندین برس داشته باشد. در این صورت با یکی از برس ها می توانید پولیش تیره و با دیگری از پولیش رنگ روشن استفاده کنید. در این شرایط از تغییر رنگ باقی مانده ی واکس روی برس جلوگیری می شود.

بهترین انتخاب برای تمیز کردن کفش هایتان خرید دستگاه واکس زن برقی کفش تمام اتوماتیک می باشد چرا که استفاده از آن ها برای کسانی که مشکل کمر دارند یا مسن هستند بسیار آسان خواهد بود. تشک لاستیکی قابل جابه جایی هم توصیه می گردد. این وسیله به شما کمک می کند تا بسیار سریع و آسان دستگاه واکس زن برقی کفش را تمیز نمائید.

امکان قرار گیری دستگاه واکس زن برقی کفش در کجاها وجود دارد؟

دستگاه های واکس زن برقی کفش از نظر عمق، ارتفاع و عرض متفاوت هستند. در شرایطی که جلوی در اتاق یا در راهرو فضایی دارید، آن جا می تواند گزینه ی مناسبی باشد. در صورتی که فضاهای محدود تری در اختیار دارید می توانید دستگاه واکس زن برقی کفش کوچکی را خریداری نمائید.

در صورتی که بزرگ پا هستید بهتر است که در اداره یا منزل فضای کافی را فراهم کنید و دقت کنید که برس ها بتوانند به راحتی به همه ی قسمت های کفش دسترسی داشته باشند.

اگر پریز برق از مکانی که قصد دارید دستگاه واکس زن برقی کفش را در آن قرار دهید دور است بهتر است دستگاهی که انتخاب می کنید سیم بلندی داشته باشد. دقت کنید که به منظور نصب و همچنین استفاده از این تجهیزات باید موارد ایمنی سیم های برق الزاما رعایت شود.

قدرت موتور دستگاه واکس زن برقی کفش چقدر می باشد؟

دستگاه واکس زن برقی کفش که کیفیت بالایی دارد، خروجی موتور آن حداقل 120 وات می باشد. اگر توان موتور کم تر باشد، قابلیت برطرف کردن تمامی آلودگی کفش را نخواهد داشت پس شما مجبور می شوید تا مجددا به صورت دستی با فرچه یا برس آن ها را تمیز کنید. پس در هنگام خرید دستگاه واکس زن برقی کفش بهتر است به توان موتور و مدل آن دقت کنید. حجم استفاده ی روزانه از دستگاه واکس زن برقی کفش به شما نشان خواهد داد که توان موتور را چطور انتخاب کنید که بتواند بازدهی مناسبی برایتان داشته باشد.

اجزای دستگاه واکس زن برقی کفش

در این بخش از مقاله قصد دارید تا اجزای دستگاه واکس زن برقی کفش را مورد بررسی قرار دهیم. این دستگاه از الکتروموتور، برس، مخزن واکس، برد الکترونیکی، و سیستم مایع ریز تشکیل شده است که در ادامه به وظایف هرکدام می پردازیم.

برس: برس در دستگاه واکس زن برقی کفش وظیفه ی نظافت کفش را بر عهده داشته و جنس آن اغلب پرلون می باشد.

سیستم مایع ریز: مایع واکس را روی کفش می ریزد.

الکتروموتور: برس دستگاه واکس زن برقی کفش را می چرخاند.

برد الکترونیکی: بنا به نوع دستگاه می تواند وظیفه ی اجرای عملکرد متناسب در برد الکترونیکی را عهده دار شود.

مخزن واکس: این مخزن اغلب از جنس پلاستیک بوده و نگهدارنده ی مایع واکس می باشد.

نحوه ی استفاده دستگاه واکس زن برقی کفش

یک روش کلی نمی توان بیان کرد و نحوه ی استفاده دستگاه واکس زن برقی کفش بنا به مدل دستگاه متفاوت  است. اما جالب است بداند که کارکرد همه ی آن ها به یک شکل است چرا که دستگاه واکس زن برقی کفش تنها هدف تمیز کردن کفش ها را دنبال می کند و این کار را با چرخش برس انجام می دهد. همه ی دستگاه های واکس زن برقی کفش یک کلید الکترونیکی روی بدنه ی دستگاه خود دارند که با آن کار خود را آغاز می کنند. در برخی موارد به منظور ارتقای عملکرد آن ها کلیدهای اضافی، بردهای الکترونیکی و بعضی از تغییرات ظاهری در آن ها اعمال شده است.

دستگاه واکس زن برقی

چگونگی انتخاب دستگاه واکس زن برقی کفش مناسب

به منظور داشتن بهترین انتخاب برای دستگاه واکس زن برقی کفش بهتر است به موارد زیر دقت کنید:

 1. تعداد افرادی که قرار است در طول روز از آن دستگاه استفاده نمایند.
 2. جنس بدنه ی واکس زن مقاوم باشد.
 3. به الزامات استفاده از رنگ های مختلف در طول روز توجه شود.
 4. دستگاه واکس زن متناسب با محیط انتخاب شود.
 5. واکس زن برس مقاوم را دارا باشد.

برای مثال در محیط های اداری که تعداد پرسنل کم می باشد امکان استفاده از دستگاه واکس زن برقی کفش نیمه اتوماتیک وجود دارد که باعث کاهش هزینه های نگه داری و خرید دستگاه می شود. بهتر است به منظور داشتن انتخابی هوشمندانه برای خرید دستگاه واکس زن برقی کفش، با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید.

کاربردهای دستگاه واکس زن برقی کفش

همانطور که می دانید دستگاه واکس زن برقی کفش برای نظافت کفش ها استفاده می شود و امکان طراحی مناسب آن با فضاهای مختلف آن وجود دارد. انواع دستگاه واکس زن برقی کفش بر اساس عملکرد دستگاه، واکس مصرفی، تعداد برس و غیره تفاوت هایی دارند که هر کدام یک نیاز به خصوص را برآورده می کند. دستگاه واکس زن برقی کفش می تواند در اماکن مختلفی مثل دانشگاه ها، فرودگاه ها، هتل ها، ادارات، فروشگاه ها یا مجتمع های تجاری، سازمان های مختلف یا هر جایی که به خاطر رفت و آمد های بسیار به بهداشت فردی بیشتری نیاز دارد مورد استفاده قرار بگیرد.

نحوه ی انتخاب مایع واکس

مایع واکس بر اساس دستگاه واکس زن برقی کفشی که خریداری کرده اید، انتخاب می شود. اغلب اوقات برای این که امکان استفاده ی مایع واکس خریداری شده با هر رنگ کفشی وجود داشته باشد، مایع واکس بی رنگ انتخاب افراد است اما بهتر است قبل از خرید به این موضوع که آیا آن مایع با مدل و نوع دستگاه شما سازگاری دارد یا خیر دقت کنید.

قیمت دستگاه واکس زن برقی کفش

دستگاه های تمیز کننده ی کفش بنا بر کاربردهای مختلفی که دارند، دارای قیمت های متفاوتی هم هستند. به عنوان مثال دستگاه واکس زن برقی کفشی که در منازل استفاده می شود با نوع دستگاه واکس اداری آن قیمت متفاوتی دارد. این قیمت های متنوع می توانند تحت تاثیر عوامل مختلف قرار بگیرند. به عنوان مثال شما ممکن است که دستگاه واکس زن برقی کفش کوچکی را با قیمت 3 میلیون بیابید در صورتی که مدل تجاری آن قیمتی چند برابر دارد.

در شرایطی که دستگاه واکس زن برقی کفش خود را به صورت آنلاین خریداری کنید ممکن است هزینه های حمل و نقل را هم در نظر بگیرید. اما اغلب اوقات در خرید اینترنتی هزینه ی دستگاه ها ارزان تر می باشد. برخی از فروشندگان هم شرایط ارسال رایگان برای مشتریان خود در نظر گرفته اند.

آیا می توان گفت که مقایسه ی قیمت دستگاه واکس زن برقی کفش کار درست و منطقی ای میباشد؟

در صورتی که قصد دارید تا دستگاه واکس زن برقی کفش خود را با قیمتی معقول و مناسب تهیه کنید، بهتر است قیمت آن را هنگام خرید در نظر داشته باشید. در صورتی که قصد دارید که دستگاه واکس زن برقی کفشی را با کیفیت بسیار بالا تهیه کنید و برای سلامت کفش خود ارزش قائل هستید، بهتر است تمرکز بیش از حد روی قیمت دستگاه واکس زن برقی کفش نداشته باشید. دستگاه های خیلی ارزان اغلب از مواد ضعیفی ساخته شده که آسیب پذیر هستند. شما می توانید دستگاه های واکس زن برقی کفش را با کیفیت معقول در رنج قیمتی متوسط پیدا کنید.

دستگاه واکس زن برقی کفش را از کجا می توان خرید؟

برخی از دستگاه های واکس زن برقی کفش را قثظ در فروشگاه های بزرگ تولیدات صنعتی می توان یافت. در اینترنت شما میتوانید فروشگاه های بزرگ را یافته و تعداد بسیاری از آن ها را باهم مقایسه کنید تا به بهترین دستگاه واکس زن برقی کفش برای خودتان دست پیدا کرده و آن را سفارس دهید. تولید کنندگان یا فروشندگان بسیاری وب سایت های مخصوص به خود را دارند که شما میتوانید درباره ی جزئیات مخصولاتشان اطلاعات بیشتری کسب کنید.

جمع بندی

کفش هایی که به خوبی مراقبت شده اند می توانند تاثیر بسزایی در ظاهر افراد داشته باشند. علاوه بر این عمر طولانی تری هم دارند. پس مراقبت کردن از کفش ها مسئله ای بسیار مهم است. با توجه به مدرنیزه شدن زندگی ها افراد زمان زیادی برای تمیز کردن کفش ندارند و به وسیله ای نیاز دارند تا در کوتاه ترین زمان ممکن بیشترین بازدهی را داشته باشد. دستگاه واکس زن برقی کفش می تواند در عرض چند دقیقه کفش های مختلف را برای ما تمیز کند. این تکنولوژی می تواند به زندگی مدرن امروزه کمک بسیاری کند.

شما با داستن یک دستگاه واکس زن برقی کفش خوب در خانه یا محل کار همواره می توانید بدون صرف تلاش بسیاری آراسته بنظر رسیده و در دراز مدت از هزینه ی خود صرفه جویی کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *